Logo Legnica24h.pl

Miedź na ligowym szczycie!

Miedź pod wodzą Dominika Nowaka przełamała niemoc w starciach z Chrobrym Głogów, odnosząc długo wyczekiwane nad Kaczawą zwycięstwo. Legniccy kibice podziękowali szkoleniowcowi skandując jego nazwisko.

Derbowe spotkanie na szczycie Nice 1 Ligi w pierwszej odsłonie nie zachwyciło. W 6 minucie po rzucie rożnym w polu karnym Miedzi zrobiło się małe zamieszanie, ale nic złego dla legniczan z tego nie wynikło. Chwilę później strzałem sprzed szesnastki odpowiedział Jakub Vojtus, ale Sławomir Janicki był na posterunku.

W 12 minucie było już 1:0 dla Chrobrego. Mateusz Machaj uderzył z dystansu z rzutu wolnego, Paweł Kapsa odbił piłkę przed siebie, z czego skorzystał Przemysław Stolc. Żaden z obrońców zielono-niebiesko-czerwonych nie zdołał wybić piłki z siatki.

Niespełna dziesięć minut później Mladen Bartulović strzelał bardzo niecelnie z dystansu. W 38 minucie Machaj uderzył w długi róg, ale obok bramki. Po czterech minutach szczęście uśmiechnęło się do zespołu Dominika Nowaka. Łukasz Garguła dośrodkował z rzutu wolnego, przedłużył Grzegorz Bartczak, na piątym metrze futbolówkę znów głową zagrał jeden z graczy, aż Wojciech Łobodziński wpakował ją do siatki.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Miedzi, bowiem prowadzenie legniczanom strzałem zza pola karnego dał debiutujący młodzieżowiec Przemysław Mystkowski. W 76 minucie z rzutu wolnego z lewej strony uderzał Machaj, ale Kapsa nie dał się zaskoczyć. Tak pozostało już do końca spotkania. Miedź wskoczyła na fotel lidera!

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Bramki: Stolc (12) - Łobodziński (42), Mystkowski (52)

Żółte kartki: Ilków-Gołąb (56), Kaczmarek (67), Michalski (73) - Bartczak (69)

Sędziował: Dominik Sulikowski

Asystenci: Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Stolc, Michalski, Danielak, Bach (57. Borecki), Gąsior (57. Napolov), Mandrysz, Szczepaniak, M. Machaj, Trytko (36. Kaczmarek); trener Grzegorz Niciński

Miedź: Kapsa - Bartczak, Bożić, de Amo,Adu Kwame, Łobodziński (84. Zieliński), Augustyniak, Mystkowski (90+1. Bartkowiak), Garguła, Bartulović, Vojtus (64. Piasecki); trener Dominik Nowak