Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Legniccy dzielnicowi po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Legniccy dzielnicowi st. sierż. Sebastian Jankowski oraz sierż. Mariusz Bojarczuk, wracając po służbie do domu zwrócili uwagę na jadący pojazd marki Fiat całą szerokością jezdni.

Zdj. ilustracyjne © Dziennik.pl

Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu. Okazało się, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 23-latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj /2 lipca/ kilka minut po północy. Dzielnicowi pracujący na co dzień w Rewirze II Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Legnicy jadąc prywatnym samochodem drogą krajową nr 3 w kierunku Jawora zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Fiat jadącego przed nimi, który jechał całą szerokością jezdni, zjeżdżając na pobocze lub przeciwny pas ruchu. Dzielnicowi st. sierż. Sebastian Jankowski oraz sierż. Mariusz Bojarczuk, będący po służbie nie pozostali obojętni na tak bezmyślne zachowanie. Bez wahania postanowili bezpiecznie zatrzymać kierującego.

Kiedy policjanci zrównali się z jego pojazdem, okazali przez boczną szybę legitymację i nakazali mężczyźnie zjechać na pobocze. Podczas rozmowy od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu, dlatego policjant odebrał kierującemu kluczyki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę.

Na miejsce przyjechał patrol z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy, który przejął od dzielnicowych nietrzeźwego kierującego. 23 - letni obywatel Ukrainy, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzięki wzorowej postawie dzielnicowych pijany kierowca nie uniknie konsekwencji popełnionego czynu.

sierż. szt. Jagoda Ekiert 

 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Który
Który3 lipca 2017 o 13:23
Dostaną talon na *** i balon
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.