Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

(FOTO) ​Próby obciążeniowe nowego mostu na Kaczawie

Najdłuższy most na Kaczawie jest już prawie ukończony. W czwartek (12 października) były prowadzone próby obciążeniowe – statyczne i dynamiczne. Jego nośność testowały cztery ciężarówki z łącznym ładunkiem 140 ton.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Próby obciążeniowe nowego mostu na Kaczawie, budowanego w ramach zbiorczej drogi południowej przeprowadzili fachowcy z Politechniki Gliwickiej. Podczas testów statycznych ciężarówki z ładunkiem były ustawione nad przęsłami. Przez kilka godzin czujniki badały m.in. naprężenia, osiadanie przęseł i podpór mostowych. Natomiast podczas testów dynamicznych ciężarówki jeździły po moście z prędkością 10, 30 i 50 km/h. Dodatkowo jeszcze przejeżdżały przez ułożoną na jezdni belkę, sprawiającą, że obciążenia i drgania były większe. Most przeszedł test pomyślnie. 

Jak informował kierownik budowy, Grzegorz Gajewski, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.