Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich z udziałem legnickiej PWSZ

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939 roku, połączone z konferencją oraz targami edukacyjnymi.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Celem Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich było przede wszystkim uczczenie pamięci Żołnierzy Września 1939 roku, ale również promowanie wartości patriotycznych i możliwość szkolenia naszej młodzieży. Dlatego w tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Jaworskiemu Klubowi Strzeleckiemu UR, panu prezesowi Rafałowi Sokołowskiemu, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy oraz wszystkim instytucją i osobom, które wsparły naszą imprezę - mówił starosta Stanisław Laskowski.

Po oficjalnym otwarciu konferencji na scenie zaprezentował się Klasyczny Kwintet Dęty Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zaprezentowali pieśni patriotyczno-żołnierskie, obejmujące okres od początku XIX wieku do czasów współczesnych.

Następnie nagrodzono najlepsze drużyny oraz zawodników. Wśród trzydziestu sklasyfikowanych drużyn wygrali uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy: Konrad Królikowski, Michał Breś, Adrian Synowiec. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a trzecie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w biathlonie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu, przed zespołami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy w składzie Jakub Litwin, Maksymilian Szymczak, Karol Dobrowolski oraz VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy w składzie Konrad Królikowski, Michał Breś, Adrian Synowiec. 

W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinka KBKS najlepsza okazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a trzecie miejsce zajął zespół jaworskiego PCKZiU. Drugi był Zespół Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu.

W klasyfikacji drużynowej rzutu granatem dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu. 

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt we wszytskich konkurencjach zwyciężyła Emilia Sulecka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, wyprzedzając Aleksandrę Róg oraz Karolinę Berendt z VII LO w Legnicy.

Z kolei w klasyfikacji indywidualnej chłopców najlepszy okazał się Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a drugi był Marcel Kubiak z jaworskiego PCKZiU. Trzecie miejsce zajął Daniel Fecko z Zespołu Szkół w Lubomierzu. Najlepszym z legniczan był siódmy Konrad Królikowski z VII LO w Legnicy.

Klasyfikację OPEN w biathlonie wygrał Kacper Karpiel z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Trzeci był KOnrad Królikowski, a czwarty Michał Breś. Klasyfikację OPEN w konkurencji strzelanie z karabinka KBKS zwyciężył Mateusz Czerwiński z ZSZiO w Kamiennej Górze. Czwarta była Aleksandra Róg z VII LO w Legnicy. Natomiast w klasyfikacji OPEN rzutu granatem najlepszy był Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze. Czwarte miejsce zajął Adrian Synowiec.

Podziękowano również sędziom, na czele z sędzią głównym, którym był Anatol Ryng. To oni czuwali w trakcie zawodów nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem rywalizacji.

Wyróżnione wraz z opiekunem Władysławem Woźniakiewiczem zostały także uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze Aleksandra Kita, Kinga Kuźnia oraz Weronika Dziopa - laureatki I stopnia VIII edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Później rozpoczęła się część konferencyjna, zaś równolegle trwały targi edukacyjne oraz pokaz sprzętu wojskowego, który zaprezentował 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca. Wykład "Polski Wrzesień 1939" wygłosił Mirosław Szkiłądź, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaworze. Następnie o roli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kształceniu kadr na rzecz obronności kraju mówił dr Zbigniew Cesarz.

- Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek, który odgrywa rolę wiodącą. Jest prowadzony w ten sposób, by absolwent zapoznał się z bardzo szerokim spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Bada się i zjawiska i procesy - podkeślał dr Zbigniew Cesarz

W podsumowaniu zawodach i konferencji udział wzięli również m.in. Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr Helena Babiuch, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych dr Karol Rusin, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych dr Agnieszka Kos. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

uczennica
uczennica22 września 2017 o 14:34
Bardzo fajne zawody. Było super!
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.