Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Oddali hołd Powstańcom

Przy tablicy upamiętniającej Szare Szeregi legniczanie oddali hołd Powstańcom Warszawskim.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Wyjątkowa okoliczność sprawiła, że dzisiaj się tutaj spotkaliśmy. 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest czymś szczególnym w historii naszego kraju. Wczoraj gen. Zbigniew Ścibor-Rylski pięknymi słowami wyraził swoją więź i swoje przywiązanie do tego dnia, ale przede wszystkim miłość do naszego kraju. Te słowa dla nas wszystkich powinny być pewnym mottem i jednocześnie przesłanką na przyszłość. To było symboliczne pożegnanie się pana generała z nami, z historią którą współtworzył i jest jej żywym świadkiem. Dziękuję, że wy jesteście i chcecie tutaj kontynuować te myśli, które on wczoraj przekazywał - mówił Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.
 
Hołd Powstańcom oddali mieszkańcy Legnicy, kombatanci, przedstawiciele środowisk patriotycznych, organizacji społecznych, władze miasta, parlamentarzyści oraz reprezentanci mniejszości żydowskiej oraz niemieckiej.
 
- Cieszymy się niezmiernie, że najmłodsi legniczanie są z nami i ta pamięć o heroicznej walce będzie przekazywana dalej. Słowa Bóg, Honor i Ojczyzna przyświecały tym wszystkim, którzy sięgnęli po broń, ufając i wierząc, że zza Wisły przyjdzie pomoc. Niestety Stalin swoją decyzją spowodował, iż na oczach polskiego żołnierza wykrwawiało się Powstanie Warszawskie. Niech pamięć o tych bolesnych dniach będzie w naszej tradycji, historii i nigdy nie obumrze. Jesteśmy dumni, że jesteśmy tutaj i gromadzimy się wokół idei naszych przodków. Niech pamięć o naszej wspaniałej i dumnej Ojczyźnie trwa. Cześć i chwała bohaterom - podkreślał Wacław Szetelnicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Legnicy.
Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mark
mark1 sierpnia 2017 o 22:42
Cześć i chwała Bohaterom!
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.