Logo Legnica24h.pl
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) Konfeks lepszy od Kuźni

Legniczanie okazali się minimalnie lepsi od Kuźni, która po dwóch zwycięstwach z rzędu, znów schodziła z boiska przy Parkowej pokonana.

Od początku spotkania ton boiskowym wydarzeniom nadawali gracze wicelidera klasy okręgowej. Na nieszczęście gospodarzy około 10 minuty urazu doznał kapitan zespołu Mateusz Bober, który musiał opuścić boisko. Kilka minut jaworzanie grali w dziesiątkę, a w 16 minucie trener Marcin Dudek był zmuszony wpuścić na murawę Kamila Kurzelewskiego, bowiem Bober nie był w stanie kontynuować gry.

W 28 minucie z prawej strony pola karnego uderzył Dawid Duda. Konfeks odpowiedział błyskawiczną kontrą. Michał Cirko w doskonałej sytuacji skierował piłkę nad poprzeczką. Minutę później groźnie głową uderzał Kamil Wójcik. W 34 minucie z około 12 metrów zaskoczyć Patryka Borka próbował Kryza.

Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie, jednak legniczanie pokusili się o stworzenie sobie kilku zdecydowanie groźniejszych sytuacji. W 49 minucie zza pola karnego uderzał Kulikowski, ale Borek był na posterunku. Minutę później w sytuacji sam na sam znalazł się Kryza, ale musiał uznać wyższość golkipera Kuźni. W 56 minucie role się odwróciły, Kryza znów stanął oko w oko z Borkiem i tym razem już się nie pomylił, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

W 64 minucie z lewej strony strzelał Dworakowski, ale golkiper biało-niebieskich nie miał większych problemów ze schwytaniem futbolówki. Dwie minuty później Emilian Borek niemal z linii pola karnego uderzył wprost w bramkarza. W 68 minucie Kuźnia dopięła swego. Marcin Bagiński uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, piłkę głową odbił jeden z obrońców, co sprawiło, że zaskoczony Sebastian Tamioła był zmuszony wyciągać futbolówkę z siatki.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Dwie minuty po wyrównaniu, Konfeks ponownie objął prowadzenie. Dominik Plebaniak ładnym, precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki wykorzystał dogranie z prawej strony boiska. W 86 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się jeszcze Cirko, ale z lewej strony uderzył obok bramki. Trzy minuty później strzał Olivera Dańczaka z rzutu wolnego obronił Borek.

W doliczonym czasie gry niebiesko-żółto-czarni sygnalizowali jeszcze zagranie ręką jednego z legniczan w polu karnym, ale mimo protestów gwizdek arbitra milczał. Wynik nie uległ już zmianie. Konfeks odniósł zasłużone zwycięstwo w Jaworze i pozostaje wiceliderem klasy okręgowej.

Kuźnia - Konfeks 1:2 (0:0)

Bramki: samobójcza (68) - Kryza (56), Plebaniak (70)

Żółte kartki: Dworakowski (90) - Wójcik (44), Plebaniak (67)

Sędziował: Piotr Łabędzki (Delegatura Legnica)

Kuźnia: P. Borek - Wiśniewski (60. Gwiździał), Dunaj, E. Borek, Ł. Duda - D. Duda (46. Piec), Janoś (79. Bruliński), Grabarczyk (61. Bagiński), Bober, Dworakowski, Suchecki (83. Mężyk); trener Marcin Dudek

Konfeks: Tamioła - Hoszowski, Wójcik (60. Piotrowski), Pazio, Kowalczyk, Plebaniak (86. Winnik), Grządkowski, Kryza, Kulikowski, Janeczko (83. Dańczak), Cirko (89. Kwaśniewski); trener Andrzej Kisiel