Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

(FOTO) Eko Gwiazda 2017: Legniczanie najlepsi

W sali im. Berthy Benz w Muzeum Regionalnym w Jaworze odbyła się uroczystość, podczas której nagrodzono najlepszych w konkursie Eko Gwiazda, objętym honorowym patronatem przez Starostę Jaworskiego.

Fot. legnica24h.pl © Paweł Sasiela

Na początku uroczystości prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland przedstawił zebranym postać patronki muzealnej sali, która została wyremontowana ze środków niemieckiego koncernu. 

- Była to dzielna kobieta. Jako pierwsza osoba na świecie w 1888 roku przejechała samochodem Patent-Motorwagen ponad sto kilometrów - mówił dr Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland, życząc uczniom wielu inspiracji i pomysłów.

Następnie dr Andreas Schenkel wraz z sekretarz powiatu Bogumiłą Wendą wręczyli nagrody najlepszym zespołom, które znalazły się w finale konkursu.

Za film "Nasz wpływ na środowisko" nagrodę otrzymali uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze Maciej Szurek i Szymon Wroński, przygotowujący film pod opieką Ewy Wojtali.

Oliwia Bujak i Alicja Lichwa z PCKZiU w Jaworze, przygotowujące pracę konkursową pod opieką Dariusza Szojki, otrzymały nagrodę za film "Eko-eko".

Za film "Jak skutecznie chronić środowisko?" nagrodę otrzymali uczniowie PCKZiU w Jaworze Dawid Gibała i Mateusz Głąbicki, pracujący pod kierunkiem Ewy Wojtali.

Katarzyna Szydłowska i Paulina Szlęg z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu, przygotowujące pracę konkursową pod opieką Anny Łukasiewicz, otrzymały nagrodę za film "Eko Kasia".

Za film "Jak być Eko na co dzień" nagrodę otrzymali uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie Bartosz Tomanek i Izabela Rybińska, pracujący pod kierunkiem Marcina Jankowskiego.

Zwycięzcami okazali się natomiast uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy Marcin Wojtaś i Wiktoria Kulik, pracujący pod opieką Grażyny Maciak, którzy przygotowali film "Ekologiczna strona mocy". To właśnie legniczanie pojadą w nagrodę do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie! 

Świadomość ekologiczna naszej młodzieży jest bardzo ważna, dlatego jako Mercedes-Benz, w całej Polsce już od siedmiu lat organizujemy konkurs Eko Gwiazda, który ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. W tym roku wystartowaliśmy z pierwszą edycją w Jaworze, gdzie były również szkoły z Legnicy, Bolkowa i Wałbrzycha - mówiła dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor Komunikacji Marketingowej i Relacji Zewnętrznych Mercedes-Benz Polska.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Marta
Marta3 lutego o 00:01
Gratulacje
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.