Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Dwaj artyści w Galerii Sztuki

8 września Galeria Sztuki zaprasza na dwa wydarzenia. O 18.00 wernisaż wystawy fotograficznej legnickiego artysty Czesława Pietraszko pt.: Sąsiedztwo w lustrze. O 18.30 - spotkanie z Telemachem Pilitsidisem, zamykające jego wystawę pt. Przemijanie.

© Galeria Sztuki

Czesław Pietraszko zajmuje się fotografią architektury, pejzażu, reportażem i portretem. Artysta prezentował swoje prace na licznych wystawach regionalnych oraz towarzyszących festiwalowi Jazz Jamboree, jest też autorem dziewięciu wystaw indywidualnych.

Jego wystawa jest drugą – po ekspozycji Moje miasto Konrada Banaszkiewicza w marcu tego roku – wystawą fotografii prezentowaną w nowej przestrzeni Galerii Sztuki, gdzie po remoncie na miejscu dawnego Pacykarza powstała nowa recepcja, kącik kawowy oraz punkt sprzedaży katalogów i galeryjnych gadżetów.

Spotkanie z Telemachem Pilitsidisem odbędzie się pod hasłem Bezsenne oko. Przypomnijmy, że prezentowana w Galerii Sztuki wystawa ma charakter przekrojowy, podsumowujący 50 lat pracy twórczej tego głogowskiego malarza greckiego pochodzenia. Spotkanie z artystą będzie niepowtarzalną okazją wysłuchania jego osobistej refleksji na temat czterech dekad swojej twórczości, nie tylko malarskiej – Pilitsidis jest również poetą, filozofem i pedagogiem. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale również rysunkiem, grafiką i fotografią.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.